Movehome
Du använder en gammal webbläsare.
Vi rekommenderar att du byter till Google Chrome för att webbplatsen ska fungera bra.
logoBygg online
    movehome tomter till salu vanersborg astrids angar

    Bygg nytt hus granne med älvstranden

    Området Astrids Ängar i Vänersborg ligger granne med älvstranden och slussarna, bakom det gamla pumphuset på Restad gård. Platsen har legat orörd i väntan på familjer som vill leva i ett lugnt och lantligt villaområde med små sköna tomter, små gator och eftermiddagskaffe i skuggan av trädkronorna. Här byggs ett 40-tal klassiska trähus.

    Vid Astrids Ängar finns redan förskola, skola, lekplats och ett hotell med restaurang. På fälten ned mot kanalen finns en frisbeegolfbana och en fotbollsplan. Ängarna ger fri sikt över vattnet och platåbergen som omger fält och åkrar på andra sidan älven. En trygg och vacker cykelväg längs kanalen leder in till centrum. Med buss tar man sig till centrum på cirka 15 minuter. Tåg till Göteborg från Vänersborgs centrum tar cirka 50 minuter.

    Nyfiken på mer information?

    Kontakta säljare Christian Filipsson för mer information om möjligheterna med tomterna, våra husmodeller och hur det går till att bygga hus med Movehome.

    Loading...

    Fakta

    BostadstypFriliggande villa
    Loading...

    Fakta

    BostadstypFriliggande villa

    Låt oss berätta mer om möjligheterna med Movehome

    Skriv din fråga och fyll i dina kontaktuppgifter så hör vi av oss!

    Välj byggkommun

    Behöver du hjälp?

    Vi guidar dig!